Pomiń i przejdź do treści
ubezpieczenie przymrozki wiosenne ubezpieczenie przymrozki wiosenne

Przymrozki wiosenne – ubezpieczenie

Ubezpieczenie od przymrozków wiosennych

Szkody z tytułu przymrozków wiosennych to uszkodzenia upraw spowodowane przez obniżenie się temperatury poniżej 0°C, w okresie od 15 kwietnia do 30 czerwca, polegające na całkowitym lub częściowym zniszczeniu roślin albo całkowitej utracie plonu głównego lub jego części. Uprawy jakie można ubezpieczyć od przymrozków wiosennych w 2024 roku to zboża ozime i zboża jare, rośliny oleiste, w tym rzepak czy słonecznik, kukurydza, buraki cukrowe, ziemniaki oraz rośliny strączkowe. Ubezpieczając ryzyko przymrozków wiosennych możesz skorzystać z oferty ubezpieczeń dopłatowych i otrzymać dofinansowanie do składki w wysokości 65%.
Najważniejszymi symptomami wystąpienia przymrozków wiosennych w uprawach są uszkodzenia tkanek w formie zamarznięcia lub pękania komórek. W wyniku uszkodzenia roślin lub ich części dochodzi do niewykształcenia plonu, niewykształcenia owoców. Możliwym skutkiem uszkodzeń spowodowanych przymrozkami może być również wytworzenie przez rośliny plonu ze śladami działania tego ryzyka.
Uprawy od przymrozków wiosennych można ubezpieczyć zarówno jesienią (rośliny ozime) lub w sezonie wiosennym (rośliny jare i ozime).

Uprawy ubezpieczane od przymrozków wiosennych

Przeczytaj jakie szkody mogą spowodować przymrozki wiosenne

Przeczytaj o innych ryzykach

Dowiedz się więcej

Secufarm® Lato

Dowiedz się więcej

Secufarm® Zima

Dowiedz się więcej

Aktualności

Dowiedz się więcej