Pomiń i przejdź do treści
ubezpieczenia rolne vh polska o firmie ubezpieczenia rolne vh polska o firmie

O firmie

VH POLSKA jest oddziałem Vereinigte Hagelversicherung VVaG, wiodącego europejskiego ubezpieczyciela upraw. Nasi Klienci to rolnicy, sadownicy, producenci warzyw oraz właściciele winnic. W codziennej współpracy doskonale poznaliśmy ich potrzeby i wiemy, jakie są największe zagrożenia dla ich pracy. Dlatego właśnie specjalizujemy się wyłącznie w ubezpieczeniach upraw od ryzyk pogodowych, takich jak: grad, przymrozki, huragan, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania i ogień.

Jesteśmy dumni, że możemy wspierać naszych Klientów w trudnej i wymagającej pracy. Wykorzystujemy do tego całą naszą wiedzę i doświadczenie zebrane przez 200 lat działania na rynku, początkowo w Niemczech a później także w Polsce, Litwie, Łotwie, Włoszech, Chorwacji, Holandii i Luksemburgu.

Obecność na wielu rynkach, silna sieć specjalistów i rzeczoznawców oraz możliwość porównania doświadczeń pozwalają nam świadczyć usługi ubezpieczeniowe na najwyższym poziomie.

Opierając się na naszej wiedzy i uwzględniając zagrożenia klimatyczne występujące w danym regionie przygotowujemy ubezpieczenia rolne dostosowane do potrzeb naszych Klientów.

Znamy i cenimy ich fachowość i robimy wszystko, by być dla nich zaufanym partnerem, z którego pomocą nie muszą się obawiać zagrożeń pogodowych.

Michael Lösche

Dyrektor Zarządzający

Michael Lösche Dyrektor Zarządzający VH PolskaFunkcję Dyrektora Zarządzającego VH POLSKA (polskiego oddziału Vereinigte Hagelversicherung VVaG) pełni Pan Michael Lösche. Pan Michael Lösche związany jest od wielu lat z ubezpieczeniami upraw oraz rolnictwem. W roku 1991 rozpoczął pracę dla największego ubezpieczyciela upraw w Europie – Vereinigte Hagelversicherung – m.in. jako dyrektor działu ds. upraw specjalnych. Następnie, pełniąc swoje obowiązki w Centrali w Gießen, objął funkcję pełnomocnika generalnego oraz kierownika zespołu szkodowego, odpowiadając w szczególności za obszar zarządzania szkodami i rewizji. W roku 2000 został zaprzysiężony na rzeczoznawcę w obszarze rolnictwa i ogrodnictwa oraz strat w produkcji ogrodniczej. W latach 2012 do 2019 był Członkiem Zarządu Concordii Ubezpieczenia i odpowiadał za obszar ubezpieczeń rolnych oraz dział likwidacji szkód. Natomiast w latach 2018 do 2019, od czasu przejęcia Towarzystwa przez Grupę Generali, wykonywał funkcję Członka Zarządu w charakterze doradcy. Dyrektor Zarządzający VH POLSKA jest członkiem Komisji Eksperckiej ds. Szkód Międzynarodowego Stowarzyszenia Ubezpieczycieli Rolnych (AIAG), gdzie nie tylko angażuje się w sprawy związane z uprawą roślin, ale także aktywnie uczestniczy w spotkaniach grupy roboczej ds. ubezpieczenia zwierząt. To także inicjator nowych rozwiązań ubezpieczeniowych w obszarze ubezpieczenia upraw od ujemnych skutków przezimowania. Uczestnik wielu paneli dyskusyjnych na temat znaczenia ubezpieczeń w zarządzaniu ryzykiem w rolnictwie. Pan Michael Lösche jest ekspertem w obszarze ubezpieczeń upraw rolnych oraz odgrywa znaczącą rolę w rozwoju obszaru produktowego i szkodowego w Niemczech i w Europie. Obecnie koncentruje się na wzmocnieniu pozycji rynkowej VH POLSKA, a za cel stawia sobie osiągnięcie przez Towarzystwo pozycji wiodącego ubezpieczyciela upraw rolnych na polskim rynku.