Pomiń i przejdź do treści
szkody huragan pszenica szkody huragan pszenica

Huragan

Ubezpieczenie od huraganu

Szkody w uprawach rolnych spowodowane huraganem powstają w wyniku działania wiatru o prędkości nie mniejszej niż 24 m/s którego działanie wyrządza masowe szkody. Pojedyncze szkody uważa się za spowodowane przez huragan, jeżeli w najbliższym sąsiedztwie stwierdzono działanie huraganu. Straty jakie może spowodować huragan często są bardzo poważne, mogą prowadzić do szkód całkowitych, czyli całkowitej utraty plonu. Uprawy jakie można ubezpieczyć od szkód spowodowanych huraganem to zboża ozime i zboża jare, rośliny oleiste, w tym rzepak czy słonecznik, kukurydza, buraki cukrowe, ziemniaki, oraz rośliny strączkowe. Możesz ubezpieczyć swoje uprawy od ryzyka huraganu z dopłatą do składki wynoszącą 65%.
Najważniejszymi symptomami wystąpienia huraganu w uprawach są wyrwane z korzeniami rośliny oraz złamane, potłuczone, połamane, zniszczone, popękane, pościerane, zmiażdżone lub obtłuczone rośliny lub ich części.
Przedmiotem ubezpieczenia jest plon główny rośliny, może być to ziarno, masa zielona, nasiona, korzenie, bulwy. Uprawy od ryzyka huraganu można ubezpieczyć zarówno jesienią (zboża i rośliny oleiste ozime) lub w sezonie wiosennym (zboża i rośliny oleiste jare, zboża i rośliny oleiste ozime, kukurydza, buraki cukrowe, ziemniaki i rośliny strączkowe).

Uprawy ubezpieczane od huraganu

Zobacz jakie szkody może spowodować huragan

Przeczytaj o innych ryzykach

Dowiedz się więcej

Secufarm® Lato

Dowiedz się więcej

Secufarm® Zima

Dowiedz się więcej

Aktualności

Dowiedz się więcej