Pomiń i przejdź do treści

O ubezpieczeniach z Farmerem

Serdecznie zachęcamy do oglądnięcia rozmowy Dawida Chwirota z panem Wojciechem Koniecznym z redakcji czasopisma Farmer, jaką odbyli podczas Krajowych Dniach Pola w Płońsku:

Jako VH Polska, chcemy zwiększać świadomość ubezpieczeniową rolników, nie tylko w uprawach klasycznych, ale również w uprawach specjalnych jak warzywa czy owoce. Stąd takie spotkania, jak to, podczas Krajowych Dni Pola w Płońsku, gdzie wielu rolników mogło z nami porozmawiać zarówno na temat doboru najlepszej oferty ochrony ubezpieczeniowej jak i o możliwych szkodach jakie w obecnych fazach rozwojowych plantacji mogą wystąpić.

W zależności od rodzaju uprawy, sezon wegetacyjny może trwać praktycznie cały rok. Zjawiska pogodowe z jakimi zmierzyć się musi plantacja mogą być skrajnie różne, poczynając od mrozów, przez deszcze nawalne aż po gradobicia i huragany. Doświadczenia ubiegłych sezonów pokazują, że nagłe zjawiska pogodowe występują coraz częściej i ze zwiększoną intensywnością. Polisa ubezpieczenia upraw, choć nie uchroni roślin przed zniszczeniem, może dać ochronę finansową dla poszkodowanego rolnika, umożliwiając rekompensatę utraconego zysku.

Zachęcamy do oglądnięcia całego materiału: