Pomiń i przejdź do treści

Żniwa i siew – pokazy polowe z top agrar i profi

We wtorek, 12 lipca, mieliśmy przyjemność spotkać się z rolnikami na polach należących do Poznańskiej Hodowli Roślin w Tulcach, na pokazach polowych. „Żniwa i siew z top agrar i profi” to spotkanie polowe organizowane przez czasopisma top agrar i profi podczas którego rolnicy mają okazję zobaczyć na żywo podczas pokazów agregaty uprawowo-siewne, brony talerzowe i kultywatory oraz najnowsze kombajny podczas zbioru.

Podczas pokazów zaprosiliśmy rolników do pokazu szacowania szkody w pszenicy przez VH Polska. Przygotowaliśmy nieuszkodzone poletko kontrolne oraz cztery poletka w różnym stopniu uszkodzone przez grad. Nasz ekspert agro – Dawid Chwirot objaśniał jakie szkody mogą być skutkiem działania gradu o małych gradzinach, jakie po przejściu gradu o dużej średnicy. Bardzo ważne było również omówienie poszczególnych etapów likwidacji szkody.

Symptomami działania gradu w pszenicy mogą być wybicia poszczególnych ziaren z kłosów, ścięcia kłosów lub ich części, złomy górne oraz złomy dolne. Straty jakie może spowodować gradobicie często są bardzo poważne, mogą prowadzić do szkód całkowitych, czyli całkowitej utraty plonu.

Serdecznie Państwa zapraszamy do oglądnięcia relacji z wtorkowego wydarzenia oraz krótkiego filmu na którym Dawid Chwirot objaśnia kroki likwidacji szkód w uprawach.

Przejdź do relacji

Zachęcamy również do obejrzenia relacji filmowej, którą top agrar Polska prowadził na swoim profilu na portalu Facebook:

Zobacz na Facebooku