Pomiń i przejdź do treści

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu „Stacje pogodowe od VH Polska”. Wyniki ogłosimy 12 stycznia.

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu „Stacje pogodowe od VH Polska”. Państwa zainteresowanie było bardzo duże.

Cieszymy się z tak licznego udziału w konkursie, dowodzi ono bowiem jak istotne są precyzyjne dane pogodowe dla nowoczesnego rolnictwa.

Nadesłaliście wiele pięknych zdjęć ukazujących Waszą codzienną pracę i towarzyszącą jej pogodę. Po ogłoszeniu wyników, 12 stycznia mamy nadzieję opublikować niektóre z nich.

michael loesche
Michael Lösche, dyrektor zarządzający VH Polska

W prawie żadnym innym sektorze sukces nie zależy tak bardzo od pogody jak w rolnictwie. W ostatnich dekadach obserwujemy stały wzrost zarówno częstotliwości, jak i intensywności ekstremalnych zjawisk pogodowych. Poza takimi ryzykami jak grad, huragany, deszcze nawalne czy złe przezimowanie wpływ na funkcjonowanie gospodarstw rolnych mają coraz częstsze i dłuższe okresy suszy. W ostatnich latach obserwujemy, spowodowany zmianami klimatu, wcześniejszy początek wegetacji, co zwiększa ryzyko wystąpienia szkód przymrozkowych.

Aby podjąć właściwe decyzje dotyczące prowadzenia gospodarstwa rolnego, konieczna jest wiarygodna i lokalna prognoza pogody. Dane meteorologiczne oraz szczegółowe analizy przewidywanych zdarzeń pogodowych są podstawowym instrumentem w nowoczesnym zarządzaniu ryzykiem dla przedsiębiorstw rolnych. Są one podstawą do podejmowania zależnych od pogody decyzji dotyczących środków ochrony roślin lub nawożenia, aż po określenie właściwego terminu siewu i zbioru. Rolnicy muszą podejmować te decyzje indywidualnie, w zależności od swojej lokalizacji, stąd niezbędne są lokalne prognozy pogody przygotowane dla ich regionu lub gospodarstwa.

Chcielibyśmy wspomóc rolników w zarządzaniu ryzykiem w ich gospodarstwach, nie tylko przez oferowane ubezpieczenia, dlatego zdecydowaliśmy się nagrodzić stacjami pogodowymi 5 osób, spośród tych które w jesiennym sezonie ubezpieczą u nas swoje uprawy. Wartość każdej stacji pogodowej wynosi 12 000 zł.

Za pomocą stacji meteorologicznej rolnicy będą mogli precyzyjnie i z dokładnością co do pola rejestrować wszystkie istotne dane pogodowe zgodnie z najwyższymi standardami pomiarowymi. Zmierzone dane są w zasięgu ręki w dowolnym miejscu i czasie za pośrednictwem aplikacji dostępnej zarówno na telefon jak i komputer. Serwis pogodowy w aplikacji zapewnia m.in. dokładne przetwarzanie danych i prognozy z obrazami radarowymi o wysokiej rozdzielczości, podgląd opadów i wiarygodną prognozę długoterminową na 46 dni. Użytkownicy aplikacji mogą porównywać różne modele prognoz i budować swoją osobistą „bazę danych pogodowych”. Pozyskane dane są przechowywane, można je wykorzystać w celach dokumentacyjnych, czy w przyszłości porównywać ze sobą poszczególne przebiegi pogody z ubiegłych lat.

Jako Vereinigte Hagel posiadamy w Europie gęstą sieć stacji pogodowych z których korzystają ubezpieczeni u nas rolnicy. Przy odrobinie szczęścia wkrótce również klienci naszego polskiego oddziału, VH Polska,  mogą stać się członkami tej wyjątkowej społeczności pogodowej.

Wszystkim naszym Klientom życzę powodzenia!
Michael Lösche, dyrektor zarządzający VH Polska

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony 12 stycznia, w dniu ogłoszenia zwycięzców konkursu.
Ze zwycięzcami będziemy się również kontaktowali indywidualnie na numer telefonu oraz e-mail podane w zgłoszeniu.

Sprawdź wyniki