Pomiń i przejdź do treści

Wygraj precyzyjną stację pogodową dla rolnictwa!

Precyzyjna i lokalna prognoza pogody staje się coraz ważniejsza w obliczu narastających zawirowań pogodowych – dla osób prywatnych, przedsiębiorstw i rolników. Dla tych ostatnich jest to ważny element zarządzania ryzykiem w gospodarstwie.

Na sukces produkcji rolnej składa się wiele różnorodnych czynników. Poczynając od prawidłowej uprawy ziemi, dbałości o odpowiedni materiał siewny, zastosowanie odpowiedniej ilości nawozów, środków ochrony roślin aż po sprawne maszyny rolnicze. Pogoda, najważniejszy z czynników wpływających na powodzenie i jakość uprawy, jest jednocześnie jedynym na który nie mamy bezpośredniego wpływu.

Stacja pogodowa – pogoda zawsze pod kontrolą

Tylko odpowiednie dopasowanie prowadzonych zabiegów agrotechnicznych do panujących warunków pogodowych prowadzi do uzyskania wysokich i jakościowych plonów. Odpowiednie warunki pogodowe są niezbędne do wykonywania siewu, jak i zbioru roślin. Rolnik, wiedząc jaka będzie pogoda w ciągu najbliższych dni, może zaplanować zabiegi agrotechniczne. Aby jednak móc planować prace w oparciu o prognozy pogody, potrzebne są modele prognostyczne korzystające z precyzyjnych danych pogodowych.

Coraz częściej w rolnictwie wykorzystywane są stacje pogodowe zintegrowane ze specjalistycznym oprogramowaniem pozwalającym na analizę danych pogodowych i podejmowanie decyzji dotyczących prowadzonej uprawy. Największą zaletą posiadania własnej stacji pogodowej jest dostęp do indywidualnych prognoz pogody, historycznych i aktualnych danych pomiarowych, pochodzących z własnego gospodarstwa.

Stacje pogodowe pozwalają obecnie monitorować takie parametry jak : temperatura i wilgotność powietrza, punkt rosy, ilość opadów, siła i kierunek wiatru, natężenie promieniowania słonecznego, promieniowania UV czy ciśnienia atmosferycznego.

Ubezpiecz uprawy i wygraj stację pogodową

Jako ubezpieczyciel upraw, oferujący rozwiązania wspierające rolników w zarzadzaniu ryzykiem, wiemy jakie znaczenie dla rolników ma pogoda. Dlatego zdecydowaliśmy się nagrodzić 5 osób spośród tych, którzy w jesiennym sezonie zdecydują się ubezpieczyć u nas swoje uprawy stacjami pogodowymi.

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmujemy do 12 grudnia za pośrednictwem naszej strony internetowej:
Przejdź do konkursu
Warunkiem udziału jest kupno polisy i przesłanie nam zdjęcia konkursowego. Chcielibyśmy, aby rolnicy w ramach zadania konkursowego pokazali jaka pogoda towarzyszy im podczas pracy.