Oferujemy indywidualne rozwiązania ubezpieczeniowe w ramach Secufarm®

żniwa jęczmień 2021

15 lipca 2021

Początek żniw 2021

Od kilku dni rolnicy zbierają już jęczmień ozimy. Plony tej uprawy nie zapowiadają się w bieżącym roku wysokie, wszystko za sprawą niedostatków wody, jakie wystąpiły w niektórych rejonach Polski.

Przejdź do wpisu

rzepak po gradzie

29 lipca 2020

Gradobicie tuż przed zbiorem

W wielu rejonach zbiory rzepaku już trwają – ci, którzy je zakończyli z pewnością odetchnęli już z ulgą, a dla pozostałych jest to wciąż czas wyczekiwania na to, co przyniesie pogoda. W uprawach rzepaku najgorszy w skutkach jest grad, który wystąpi tuż przed zbiorem nasion

Przejdź do wpisu

szkody gradowe w borówkach

14 lipca 2020

Najczęstsze szkody w uprawie borówki

Uprawa borówki w Polsce rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Obecnie jej powierzchnia uprawna wynosi blisko 8.500 ha. Rosnący popyt na ten „super owoc” i relatywnie dobre warunki przechowywania czynią ją interesującym – również dla rynku produktów świeżych. Uprawa borówki jest jednak wymagająca a ryzyka pogodowe mają dla niej szczególne znaczenie.

Przejdź do wpisu

Szkoda gradowa w kukurydzy

09 lipca 2020

Gradobicie-i co dalej?

W ostatnich tygodniach, podczas których grad nie oszczędzał upraw we wszystkich częściach kraju, wraz z naszymi rzeczoznawcami intensywnie pracowaliśmy na polach przy likwidacji szkód. Dla usprawnienia procesu zgłoszeń i likwidacji szkód uprawowych cały czas udostępniamy naszym klientom interaktywny formularz dzięki któremu w prosty i szybki sposób mogą poinformować nas o szkodzie.

Przejdź do wpisu