Oferujemy indywidualne rozwiązania ubezpieczeniowe w ramach Secufarm®

rzepak

29 lipca 2020

Gradobicie tuż przed zbiorem

W wielu rejonach zbiory rzepaku już trwają. Ci, którzy je zakończyli z pewnością odetchnęli już z ulgą, a dla pozostałych jest to wciąż czas wyczekiwania na to, co przyniesie pogoda. W uprawach rzepaku najgorszy w skutkach jest grad, który wystąpi tuż przed zbiorem. Silne gradobicie może wymłócić wszystkie dojrzałe łuszczyny.

W ostatnim tygodniu silne gradobicie miało miejsce w województwie opolskim w okolicach Byczyny. W wyniku gradobicia uszkodzeniu uległo około 100 hektarów rzepaku ozimego. W trakcie oględzin wykonywanych przez naszych rzeczoznawców szkoda określona została na poziomie 80-90% ubytku w plonie.

W obrazie szkody można zauważyć typowe dla gradobicia symptomy: złamania, obtłuczenia, ścięcia całkowite łuszczyn, otwarte łuszczyny oraz wybicie nasion z łuszczyn.

Uciążliwą komplikacją po takim gradobiciu będą samosiewy rzepaku, które rozwiną się z wybitych nasion. Są one trudne i długotrwałe w zwalczaniu.

Jak postępować w przypadku szkody:

W celu usprawnienia procesu zgłaszania i likwidacji szkód uprawowych udostępniamy Państwu interaktywny formularz, dzięki któremu w prosty i szybki sposób można poinformować nas o szkodzie. Formularz jest do Państwa dyspozycji cały czas TUTAJ oraz w zakładce „Zgłoś szkodę”. Nasi rzeczoznawcy wiedzą jak ważny jest czas w okresie żniw, dlatego starają się tak umawiać oględziny, aby nie zakłócać Państwa terminów agrotechnicznych.

 

Szkoda gradowa w kukurydzy

09 lipca 2020

Gradobicie-i co dalej?

Gradobicie może silnie zaburzyć prawidłowy rozwój roślin.

W ostatnich tygodniach, podczas których grad nie oszczędzał upraw we wszystkich częściach kraju, wraz z naszymi rzeczoznawcami intensywnie pracowaliśmy na polach przy likwidacji szkód. Dla usprawnienia procesu zgłoszeń i likwidacji szkód uprawowych cały czas udostępniamy naszym klientom interaktywny formularz dzięki któremu w prosty i szybki sposób mogą poinformować nas o szkodzie. Formularz jest do Państwa dyspozycji cały czas TUTAJ oraz w zakładce „Szkody”.

Podczas spotkań z Państwem nasi rzeczoznawcy wielokrotnie byli pytani o to co można zrobić by wspomóc uprawy po przejściu opadów gradu?

Dawid Chwirot, Agro Expert VH Polska: Istnieje wiele produktów specjalistycznych, które wzmacniają mechanizmy obronne rośliny, dzięki którym rośliny łagodniej zniosą czynniki stresowe. Warto zaznaczyć, że rozmiary szkód spowodowanych gradobiciem zależą od kilku czynników:

  • ☁️ intensywności i czasu trwania opadu,
  • ☁️ fazy rozwojowej rośliny w dniu szkody,
  • ☁️ wielkości i kształtu gradziny.

Uszkodzenia gradowe powodują skaleczenia roślin, rozcięcia, przedziurawiania lub całkowite ścięcia roślin, co może mieć wpływ na procesy asymilacyjne, a w ostateczności na plon. Miejsca skaleczone stanowią otwartą drogę dla różnego rodzaju patogenów chorobotwórczych. Dla przykładu – na plantacji rzepaku może pojawić się czerń krzyżowych, w ziemniakach zaraza ziemniaczana a w burakach cukrowych chwościk burakowy. Dlatego natychmiast po wystąpieniu gradobicia należy rozważyć wykonanie (lub przyspieszenie wykonania) zabiegu fungicydowego. Dzięki takiemu postępowaniu zabezpieczymy uszkodzone organy roślinne przed szkodnikami i wnikaniem patogenów.

Oprócz zabezpieczenia uszkodzona roślina potrzebuje także regeneracji. Tutaj przychodzi z pomocą szeroka gama produktów specjalistycznych takich jak: biostymulatory, aktywatory wzrostu czy nawozy nalistne. W przypadku wystąpienia gradobicia w rzepaku w fazie zielonych łuszczyn jest już za późno na działania prewencyjne lub pobudzające rośliny. W tym momencie można zastosować preparaty, które przeciwdziałają otwieraniu się łuszczyn. Takie produkty zawierają żywice naturalne albo syntetyczne, które tworzą na powierzchni łuszczyn wodoodporną powłokę jednocześnie zapewniając dostęp światła i gazów, przez co proces fotosyntezy nie jest zaburzony.

Kukurydza uprawiana na ziarno z uwzględnieniem obsady 78 tys. roślin/ha faza 13 BBCH

27 maja 2020

Szkody przymrozkowe w uprawie kukurydzy w fazach 2-3 liścia (BBCH 12-14)

Obecnie rolnicy wykonują zabiegi agrotechniczne mające na celu zwalczanie chwastów w kukurydzy. W niektórych częściach Polski można natomiast zaobserwować uszkodzenia młodych roślin kukurydzy spowodowane mrozem. Jak takie szkody wyglądają? Czy jest się czym martwić? O tym jak wyglądają pola uprawne po przejściu fali przymrozków opowiedział nasz Agro Expert Dawid Chwirot.

Jakie zabiegi są teraz wykonywane?

  1. Dawid Chwirot: Kombinacja herbicydów dolistnych i doglebowych powinna być stosowana, gdy tylko kukurydza znajdzie się w fazie 2 liścia (BBCH 12), a chwasty uformowały już od 2 do 3 liści. Ze względu na niedawne deszcze należy również sprawdzić, czy rośliny kukurydzy utworzyły już ponownie warstwę woskową (można to sprawdzić poprzez pokropienie rośliny wodą, jeżeli na liściach tworzą się duże krople, które następnie spływają, oznacza to że warstwa woskowa się odtworzyła, ma to miejsce najczęściej 1-2 dni po ustaniu opadów). Ponadto należy zauważyć, że środki chwastobójcze w kukurydzy nie powinny być stosowane podczas nocnych mrozów, dużych wahań temperatury i przy temperaturach poniżej 5°C lub powyżej 25°C. W zeszłym tygodniu w nocy wystąpiły regionalne przymrozki, przez co na tych obszarach należy wstrzymać się przynajmniej kilka dni, a nawet tydzień z wykonywaniem jakichkolwiek oprysków. Jeśli wystąpiło tylko ochłodzenie (bez mrozu) można odczekać ok. 4-5 dni, ale gdy po lustracji uprawy stwierdzono wystąpienie niewielkich uszkodzeń zwłokę trzeba przedłużyć do 7-8 dni. Z kolei po zauważeniu silnych uszkodzeń, należy dać roślinom co najmniej 10 dni na regenerację.

Kukurydza uprawiana na ziarno z uwzględnieniem obsady 78 tys. roślin/ha faza 13 BBCH

Jak interpretować przymrozkowe uszkodzenia roślin?

D.CH.: Oto kilka zdjęć uszkodzeń młodej kukurydzy, z powiatu ostrowskiego (Wielkopolska). Jest to kukurydza uprawiana na ziarno w obsadzie 78 tys. roślin/ha faza 13 BBCH. Jak można zauważyć, ze względu na chłodne temperatury minionych nocy, na najstarszych liściach zauważalne są żółte lub brązowe przebarwienia oraz spadek wigoru wzrostu.

Stożek wzrostu kukurydzy znajduje się obecnie około 1,0 do 2,0 cm pod powierzchnią gleby – w zależności od głębokości zasiewu. Zapewnia to ochronę przed  skrajnymi temperaturami w ciągu dnia i w pewnym stopniu zapewnia ochronę przed niskimi temperaturami w nocy. Niemniej jednak,  można było zaobserwować żółknięcie i częściowe obumieranie młodych liści.

Praktyczna wskazówka: aż do fazy 16 BBCH (faza 5 liścia) kukurydza jest w stanie dosyć dobrze zregenerować szkody spowodowane mrozem z uwagi na szybki wzrost roślin. Praktycznie rzecz biorąc, przy uszkodzeniach spowodowanych przez mróz ubytek w plonie może wynieść od 1 do 2%.

Kukurydza uprawiana na ziarno z uwzględnieniem obsady 78 tys. roślin/ha faza 13 BBCH

Kukurydza uprawiana na ziarno z uwzględnieniem obsady 78 tys. roślin/ha faza 13 BBCH

Rzeczoznawcy w polu rzepaku

12 maja 2020

Dobra i szybka likwidacja szkód uprawowych bez zakłóceń w VH Polska-film

Pomimo epidemii koronawirusa i wielu ograniczeń w kontaktach osób likwidacja szkód w VH Polska przebiega bez zakłóceń. Dobra i szybka likwidacja szkód jest dla VH Polska priorytetem. W naszej codziennej pracy dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno naszych rzeczoznawców, jak i klientów. Uwzględniając obecną sytuację epidemiologiczną zdecydowaliśmy się na wprowadzenie specjalnych wytycznych względem likwidacji szkód w uprawach. Nasi rzeczoznawcy podczas rozmowy z klientem stosują środki ochrony osobistej, a same oględziny odbywają się z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa – opowiada Dawid Chwirot, Agro Expert VH Polska w filmie, który znajdziecie Państwo poniżej.

 

 

Znajdujemy się obecnie w szczycie sezonu wiosennego ubezpieczeń upraw. Jak na razie odnotowaliśmy zgłoszenia szkód spowodowanych przymrozkami wiosennymi w rzepaku ozimym. Ze względu na zmianę pogody, która nastąpi w kilku najbliższych dniach, spodziewamy się szkód spowodowanych huraganem, deszczem nawalnym lub gradobiciem – dodaje nasz Agro Expert.

DziękujeMy Rolnikom

22 kwietnia 2020

Bierzemy udział w akcji DziękujeMy Rolnikom

DziękujeMy Rolnikom jest akcją zainicjowaną przez Top Agrar Polska, mającą na celu podkreślenie wdzięczności podmiotów silnie związanych z rolnictwem wobec najważniejszych ogniw tego sektora – samych rolników, ich rodzin oraz najbliższego otoczenia oraz podkreślenia ich ogromnej roli w polskiej rzeczywistości społeczno – gospodarczej, również w obliczu epidemii koronawirusa.

Działania podjęte w ramach inicjatywy obejmują między innymi wywiady z ekspertami branży rolniczej i okołorolniczej. Przedmiotem niniejszych rozmów są dyskusje na temat tego, jak w dobie koronawirusa wygląda rzeczywistość polskiej wsi oraz jakie rozwiązania podejmowane są przez podmioty współpracujące z rolnictwem w celu minimalizacji skutków oddziaływania epidemii na ten ważny sektor.

Jako partner rolników, VH Polska zdecydowało się włączyć w akcję DziękujeMy Rolnikom i podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą na temat rozwiązań wypracowanych w zakresie ubezpieczenia suszy oraz likwidacji szkód w uprawach w dobie koronawirusa. O obecnych wyzwaniach dla ubezpieczeń upraw opowiedział w wywiadzie Michael Lösche – dyrektor oddziału VH Polska.

Zachęcamy do zapoznania się ze spisanymi fragmentami rozmowy. Pełen wywiad w formie filmu znajdziecie Państwo pod linkiem:

https://www.topagrar.pl/articles/aktualnosci-branzowe-uprawa/likwidacja-szkod-nie-jest-zagrozona-mimo-koronawirusa/

Koronawirus wyzwaniem dla rolnictwa, ale też dla ubezpieczycieli rolnych…

Pomimo koronawirusa i wielu ograniczeń w kontaktach osób likwidacja szkód przebiega bez zakłóceń. Vereinigte Hagel, działająca w 10 krajach Unii Europejskiej – między innymi we Włoszech – już od początku epidemii zbiera swoje doświadczenie zakresie szczególnych warunków likwidacji szkód na polu oraz przekuwa je na realne, bezpieczne dla rolników i pracowników rozwiązania. – Nasi rzeczoznawcy muszą dostosować się do rygorów, nie wjeżdżają na gospodarstwo, spotykają się dopiero na polu, po wcześniejszym umówieniu terminu, przy zachowaniu odległości podczas lustracji – podkreśla Michael Lösche. Rzeczoznawcy muszą jeździć sami w samochodzie, przy oględzinach wstępnych będzie to jeden rzeczoznawca, choć z reguły obowiązuje zasada czterech oczu – czyli dwóch rzeczoznawców przy podejmowaniu decyzji. Szacujący mają być wyposażeni w środki zabezpieczające. Likwidacja szkód nie jest zagrożona, ale musimy sprawdzić czy nasi pracownicy nie należą do grupy ryzyka i uwzględnić to w organizacji pracy – zaznacza Michael Lösche. Gdyby okazało się, że strat do szacowania będzie zdecydowanie więcej niż obecnie – że będą występować tzw. szkody masowe, byłoby to poważnym wyzwaniem.

…a pogoda nie odpuszcza

Późne przymrozki są szczególnie niebezpieczne dla roślin, zwłaszcza po łagodnej zimie. To jest też efekt zmian klimatycznych, gdzie mamy coraz częściej do czynienia z późnymi przymrozkami, które wyrządzają poważne szkody w uprawach jak w ostatnich tygodniach – mówi Michael Lösche. W tym roku szczególny problem mieli rolnicy ze stratami powstałymi przed 15 kwietnia, których nie można było zakwalifikować jako strat na skutek przymrozków, gdyż przepisy kwalifikują je jako zimowe, a te szacuje się według strat obsady, a nie uszkodzenia roślin. Zdaniem Michaela Lösche problem ten musi być rozwiązany na drodze legislacyjnej, gdyż obecne przepisy nie obejmują takich sytuacji, z którymi w przyszłości możemy mieć do czynienia coraz częściej.

Problem suszy cały czas dotyka polskie rolnictwo

Susza na polach to jednak cały czas największe zmartwienie rolników. Czy firmy ubezpieczeniowe będą miały ofertę ubezpieczenia od skutków suszy?

Najważniejsze jest to, by z na drodze współpracy pomiędzy Ministerstwem, a towarzystwami ubezpieczeniowymi wypracować, jaki system do ubezpieczenia suszy będzie najlepszym rozwiązaniem. W tym roku VH Polska nie posiada ubezpieczenia suszy w swoim zakresie, ale jest to jeden z naszych celów oraz obszarów przygotowań na 2021 rok. Mamy już takie doświadczenia z innych krajów i wiemy jak potężne jest to wyzwanie, zwłaszcza w trzecim z kolei roku z suszą w całej Europie – mówi Michael Lösche. W Europie już teraz szacuje się, że zbiory będą na bardzo średnim poziomie.
Zdaniem Michaela Lösche, w ubezpieczeniu strat suszowych potrzebny jest system, który przede wszystkim zapewni płynność finansową w gospodarstwie.
Nie będziemy pewnie mogli zagwarantować odszkodowania strat do ostatniej złotówki, ale musimy pomóc w utrzymaniu płynności finansowej – argumentuje i dodaje – ubezpieczenie suszy odniesie sukces, jeśli rolnik zrozumie i zaakceptuje ten system. Obecnie stosowane ubezpieczenie indeksowe na podstawie wskaźników ogólnych nie jest dobrym rozwiązaniem.
Potrzebujemy systemu opartego na kombinacji szacowania straty na polu ze zdjęciami satelitarnymi – wyjaśnia Michael Lösche. Obecnie trwa zagorzała dyskusja także wśród ubezpieczycieli i taki system oraz jego zasady trzeba dopiero wypracować.

Ubezpieczenia obowiązkowe czy dobrowolne?

Obowiązkowe ubezpieczenia próbowano wprowadzić w różnych krajach ale okazało się, że szczególnie te większe gospodarstwa były przeciwne. Każdy rolnik ma swoje własne postrzeganie ryzyka i każdy buduje dla siebie własną matrycę zabezpieczającą dochody. Ubezpieczenia są tylko elementem tego zabezpieczenia – przekonuje ekspert. Michael Lösche zaznacza, że to firmy ubezpieczeniowe muszą znaleźć rozwiązanie, które rolnik zaakceptuje i wtedy sam zdecyduje, czy chce mieć ubezpieczenie, czy nie. Choć w ostatnich latach wzrasta zainteresowanie wykupem ubezpieczeń na poziomie podstawowym, by spełnić obowiązek ubezpieczenia, to rolnik powinien mieć różne klocki, które wybierze dla siebie i zdecyduje na najbardziej optymalny wariant dla swojego gospodarstwa – podkreśla Michael Lösche.

MojeVH

09 kwietnia 2020

Moje VH – system sprzedaży upraw

Cieszymy się, że mogliśmy w ręce naszych Agentów przekazać system ubezpieczeń upraw – Moje VH. Moje VH to złożony system, który już niedługo, poza możliwością ubezpieczeń upraw, oferować będzie wiele innych aplikacji związanych z uprawami, szkodami, korespondencją czy pogodą.

Już teraz praca w naszym systemie gwarantuje:

– najdokładniejszy sposób oznaczania działek i pól

– bieżący podgląd na mapie pól i upraw należących do klienta

– szybkie przygotowanie oferty i polisy gwarantuje innowacyjne rozwiązanie: raz wprowadzone działki po zakończeniu umowy pozostają na mapach w systemie, a pola czekają na nowe zasiewy.

Andrzej Janc – Dyrektor sprzedaży: Efektem pracy w moje VH jest przygotowanie i jednoczesne porównanie wielu ofert dla klienta. Możemy uwzględnić różne potrzeby co do zakresu ubezpieczenia, dodatkowych klauzul a także przebierać w szeregu gatunków upraw. Aby móc komfortowo pracować dzisiaj jak i w przyszłości zachęcamy do dokładnego określenia położenia pól uprawnych w przestrzeni geograficznej. Nasi pośrednicy mają możliwość „obsiewania” lub „obsadzania” pól uprawnych, po to żeby oferta i polisa odzwierciedlała rzeczywisty stan na polu. Z upływem czasu i przeprowadzania zbiorów, w sposób automatyczny będziemy również „dokonywać zbiorów” z pól, po to żeby przeznaczyć je do obsiewu lub obsadzania w kolejnych okresach wegetacyjnych i tym samym wystawiania nowych ofert ubezpieczeniowych. Jeżeli w międzyczasie wydarzy się szkoda również oznaczymy to w odpowiednim miejscu.

01 kwietnia 2020

Szkolenia z produktu SECUFARM®

W poprzednim tygodniu zakończyliśmy cykl webinariów z produktu SECUFARM®. Cieszymy się, że mimo niecodziennej formy frekwencja dopisała. Dziękujemy za Państwa aktywny udział. Mamy nadzieję, że dzięki szkoleniom poznaliście Państwo pełną paletę możliwości jakie oferujemy w zakresie ubezpieczenia upraw, a dzięki zdobytej wiedzy będziecie mogli oferować nasze produkty swoim klientom. Pamiętajcie, VH Polska i jego pracownicy są zawsze do Waszej dyspozycji, skutecznie dajemy sobie radę zarówno z gradem jak i z pracą w trybie home office!

Logo VH

12 marca 2020

Ważny komunikat dla pośredników VH Polska

 

W nadchodzących dniach i w pierwszym tygodniu kwietnia planowaliśmy spotkać się z naszymi pośrednikami w kilku miejscach w Polsce i przeprowadzić szkolenia produktowo-sprzedażowe.

W czasie tych spotkań chcieliśmy zaprezentować Państwu nasz produkt ubezpieczenia upraw oraz system IT do jego sprzedaży.

Bardzo cieszyliśmy się na te spotkania z Państwem, gdyż to właśnie osobiste spotkania i nawiązane podczas nich relacje są w ubezpieczeniach najważniejsze.

Jednak biorąc pod uwagę rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem oraz chcąc zminimalizować ryzyko powstania ewentualnej epidemii, postanowiliśmy zrezygnować z tradycyjnej formy spotkań. Podjęliśmy decyzję, aby spotkać się z Państwem online.

Jesteśmy przekonani o tym, iż nasza decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem a spotkania online będę dla nas nowym ciekawym doświadczeniem, które zaowocuje dobrą współpracą w przyszłości.

W najbliższym czasie otrzymacie Państwo od nas wszystkie niezbędne informacje mailowe o sposobie i terminie szkoleń online.

My, ze swojej strony jako VH Polska, gwarantujemy Państwu solidne wsparcie i przygotowanie do nadchodzącego sezonu sprzedaży upraw.

szkolenie rzeczoznawców

28 lutego 2020

Spotkanie rzeczoznawców w Giessen

 

W dniach 26 i 27 lutego grupa naszych rzeczoznawców uczestniczyła w specjalistycznym szkoleniu poświęconym likwidacji szkód w uprawach. W szkoleniu wzięło udział ponad 80 osób z całych Niemiec. Byli to zarówno doświadczeni eksperci, jak i kandydaci na rzeczoznawców oraz praktycy branży rolniczej. Uczestnicy brali aktywny udział w wykładach dotyczących procedur szacowania szkód w uprawach, takich jak: kukurydza, ziemniaki czy rzepak. Podczas dwóch dni szkoleń, rzeczoznawcy zapoznali się z najnowszymi trendami w likwidacji szkód. Również czas wolny zdominowany był przez dyskusje dotyczące likwidacji szkód, poczynając od różnych anegdot, przez konkretne doświadczenia dotyczące zniszczeń spowodowanych gradobiciem po szkody, które są szczególnym zmartwieniem polskich rolników – czyli szkody łowieckie.

 

Rzeczoznawcy stanowią siłę Vereinigte Hagel, od jakości i rzetelności ich pracy zależy dobra relacja z klientem oraz sukces Towarzystwa. Spotkania, szkolenia, wymiana doświadczeń następująca między rzeczoznawcami z różnych regionów czy krajów, pozwala nam być liderem w ubezpieczeniach upraw w wielu europejskich krajach. Cieszymy się, że nasi rzeczoznawcy już niedługo podzielą się wiedzą zdobytą w trakcie szkolenia ze swoimi kolegami w Polsce.

zielony kłos

24 stycznia 2020

Pierwsze spotkanie z pośrednikami

Dnia 23 stycznia w naszej siedzibie przy ul. Grunwaldzkiej 186 w Poznaniu, odbyło się pierwsze z zaplanowanego cyklu spotkań z pośrednikami. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia informacji na temat Vereinigte Hagelversicherung. Dyrektor Zarządzający – Pan Michael Lösche – opowiedział o długiej, 190 letniej historii Towarzystwa, jego celach i priorytetach. Mówił, o tym, że najważniejszą wartością są ludzie, a poprzez spotkania i rozmowę poznajemy ich potrzeby, tak żeby dostarczane przez nas produkty jak najlepiej pomagały zarządzać ryzykiem w gospodarstwie. Uczestnicy spotkania aktywnie dyskutowali o zbliżającym się sezonie upraw, ryzykach pogodowych przybierających na znaczeniu oraz o samym rynku ubezpieczeń upraw w Polsce. Ciekawa rozmowa wywiązała się na temat źródeł finansowania dopłat do składek na innych rynkach, na których obecny jest Vereinigte Hagelversicherung. Zaznaczono, że na podstawie umowy zawartej z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poczynając od wiosennego sezonu upraw, VH Polska będzie oferował polisy z refundacją do 65% składki.
Popołudniu natomiast odbył się zaplanowany egzamin dla osób chcących wykonywać czynności agencyjne na rzecz VH Polska. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.

żniwa

11 stycznia 2020

Spotkania informacyjne

Zapraszamy na spotkania informacyjne połączone z egzaminem dla osób ubiegających się o wykonywanie czynności agencyjnych na rzecz VH POLSKA.
Spotkania odbędą się w dniach: 23.01.2020, 04.02.2020, 11.02.2020, 20.02.2020, 27.02.2020 oraz 12.03.2020 przy ulicy Grunwaldzkiej 186 w Poznaniu. Prosimy o zgłaszanie chęci udziału w spotkaniach na adres: info@vh-polska.pl. Szczegółowy harmonogram spotkań zostanie wysłany zainteresowanym osobom. Liczba miejsc jest ograniczona, więc już dziś zgłoś chęć udziału w spotkaniu.
Nasza rola to ubezpieczenia.

 

Logo VH

05 stycznia 2020

Zostań naszym pośrednikiem

Jednym z naszych celów na rok 2020 jest rozpoczęcie współpracy z agentami, którzy są ekspertami w zakresie ubezpieczeń uprawowych i którzy znają się na rynku rolnym.
Współpraca z VH Polska to: konkurencyjne wynagrodzenie, profesjonalne szkolenia produktowe, intuicyjny system sprzedaży, bezpośredni wpływ na kształtowanie oferty dla Klienta.

Jeśli jesteś agentem i ubezpieczasz rolników, jeśli znasz się na rolnictwie i chcesz zostać agentem,
napisz do nas: info@vh-polska.pl i dołącz do zespołu VH Polska.
Nasza rola to ubezpieczenia.

Dzięki plikom cookies (tzw. ciasteczkom) zagwarantujemy Państwu najlepszy odbiór naszej strony. Ciasteczka umożliwiają takie funkcje, jak interakcje z mediami społecznościowymi, uzyskanie spersonalizowanych informacji i dokonanie spersonalizowanych analiz. W celu aktywacji tylko niezbędnych ciasteczek proszę kliknąć na „zaakceptuj niezbędne pliki cookies” lub proszę przejść do „ustawienia plików cookies”. Zgodę można w każdej chwili odwołać klikając na „ustawienia plików cookies”.

Proszę zapoznać się również z naszym oświadczeniem o ochronie danych.

Ustawienia plików cookies